Zet jij de bloemetjes met ons buiten?

Zet jij de bloemetjes met ons buiten?

2 november 2022

De grond rondom een boom noemen we de boomspiegel. Die bestaat nu nog vaak uit kale aarde. Maar in het voorjaar zijn ze een bloeiende eettafel voor vlinders en bijen. Zaanstad plant in alle wijken in het overzicht bloembollen in boomspiegels. Help je mee de bloemetjes buiten te zetten? Kom vanaf maandag 7 november langs en doe mee met onze wijkonderhoudsploeg. Je kan ook een gratis zakje bloembollen ophalen om in de boomspiegels in jouw eigen straat te planten. Wilco Mooij, groenbeheerder van de afdeling Wijkbeheer en Onderhoud, vertelt meer over deze actie. 

Wilco: ‘Zaanstad is vol, niet alleen boven, maar ook onder de grond. De Zaanse bodem moet plek bieden aan woningen, parkeerplaatsen, rioolbuizen, glasvezelkabels en nog veel meer. Bloemen, planten en bloeiende kruiden zorgen ervoor dat Zaanstad een fijne plek blijft om te leven. In een groene omgeving voelen vlinders, bijen en andere insecten zich thuis. Ook kan een groene wijk beter tegen de verandering van het klimaat. Daarom planten we weer bollenlinten door heel Zaanstad. We fleuren ook de boomspiegels op met bloembollen.’

Gratis zakje bollen

Wilco: ‘Onze wijkonderhoudsploegen komen in elke wijk langs om bollen in boomspiegels te planten..  Vind je het leuk om mee te helpen en uw wijk dit voorjaar in bloei te zetten? Sluit gerust aan bij onze medewerkers en plant ook een paar boomspiegels in. Of kom langs om een gratis zakje bloembollen te halen voor de boomspiegels in jouw eigen straat. Het planten van de bollen is makkelijk. Maak met een klein schepje de grond los, schoffel dit door en plant de bollen. Ga voorzichtig te werk, zodat je de wortels van de boom niet raakt.’ 

Start op 7 november

‘We starten op maandag 7 november in Koog aan de Zaan op de Parallelweg bij het Breedweer en de Hyacintstraat’ zegt Wilco. ‘Het ophalen van de bollen voor de boomspiegels kan tussen 10.00 en 12.00 uur op het Troelstraplein.’ De rest van de planning vind je onderaan dit nieuwsbericht.

Een groener Zaanstad

Wilco: ‘Ook rondom jouw eigen huis kunt u met kleine veranderingen al helpen om Zaanstad duurzamer te maken. Denk aan het plaatsen van een regenton of het aanleggen van een geveltuin. Of gebruik grind of houtsnippers in plaats van tegels, zodat de bodem regenwater makkelijk opneemt na een regenbui.’ Meer tips vind je op deze pagina.

Datum (2022)WijkStraatOphaalpunt (tussen 10.00 en 12.00)
Maandag 7 novemberOud Koog a/d ZaanParallelweg bij Breedweer,  HyacintstraatTroelstraplein
Maandag 7 novemberKrommenie-WestTitanialaan, Tritonlaan, Willem van SaendenlaanBuurthuis de Pelikaan
Dinsdag 8 novemberKromenie-OostVerblifastraat, ZuidervaartParkeerplaats Badhuislaan
Dinsdag 8 novemberRosmolenwijkRosmolenstraat, Kopermolenstraat, VeeringstraatBuurthuis de Kolk
Woensdag 9 novemberZaandam-ZuidConradstraat, Jan Eijdenbergstraat, Jacob RekstraatWijksteunpunt Dirk Prins
Woensdag 9 novemberWesterkoogKampenbuurtMolenwerf winkelcentrum
Donderdag 10 novemberRooswijkBenjamin Brittenstraat en Igor StrawinskystraatTegenover de Albert Heijn
Donderdag 10 novemberWesterwateringBlokschaaf, Kapzaag, MusicalVoor de Albert Heijn
Vrijdag 11 novemberOud ZaandijkLagedijkBij Gortershof
Vrijdag 11 novemberOud WestMarga Klompéstraat, Lucy StonerstraatUitgifte door bewoner Rembrandtstraat
Maandag 14 novemberOude HavenHet EilandBij snackbar Haven
Maandag 14 novemberWormerveerCor Bruinweg, EdisonstraatMarktplein winkelcentrum
Dinsdag 15 novemberAssendelft-NoordWillem Sijpesteijnstraat, beplantingsvakken Rode RingBij Sociaal Winkeltje
Dinsdag 15 novemberPeldersveld/HoornseveldBrikstraat, KoftstraatBewonersvereniging de Ijdoorn
Woensdag 16 novemberPoelenburgDodoneusstraat, Jongemansstraat ,E.HeijmansstraatBuurthuis Poelenburg
Woensdag 16 novemberWestzaanVogelbuurt, WeiverBij buurthuis de Kwaker
Donderdag 17 novemberAssendelft-ZuidAletta Jacobsstraat, Genieweg, Smeeke ven BestevaerstraatBij buurthuis A3
Donderdag 17 novemberHofwijk / KogerveldLeverkruidwegZilverschoonplein
Vrijdag 18 novemberKalfDrostendiepDrielse Wetering winkelcentrum


Hoog contrastToegankelijkheidsverklaringGa naar Zaanstad.nl